sobota, 3 kwietnia 2010

11.04 SCHODZIMY GŁĘBIEJ w UFIE - co się będzie działo

* 10.00-15.00 "Warsztaty waginalne, cokolwiek to znaczy" Alicji Długołęckiej ZAPISY
przerwa na obiad
* 15.45-16.45 "Wagina Wielkiej Matki" - spotkanie z Ewą Bury i Agnieszką Kraską
* 17.00-19.00 "Chichot waginy" - warsztaty performensu Agnieszki Małgowskiej i Moniki Rak (Damski Tandem Twórczy) ZAPISY
* 17.00-19.00 "Twarz cipy" - warsztaty plastyczne Beaty Sosnowskiej ZAPISY
* 19.15 "Cipka ma głos" - rozmowa w kręgu o tym, czego doświadczyłyśmy podczas Dni Cipki i na co mamy jeszcze ochotę

a także:
* wystawa prac Agnieszki Dellfiny, Beaty Sosnowskiej, Marty Zdulskiej (wernisaż 9.04)
* prezentacja "Obrzezanie kobiet to tortura, nie kultura" Zofii Kwiatkowskiej
* stoiska informacyjne i z gadżetami
* projekcje filmów (m.in. "Łechtaczka - piękna nieznajoma", "The Perfect Vagina")

wstęp wolny
uwaga: na część warsztatów konieczne zapisy!

11.04, niedziela, od 10.00
UFA, Solidarności 82
http://www.u-f-a.pl/

wydarzenia odbywają się w ramach pierwszych oficjalnych Dni Cipki,
organizowanych przez Boyówki Feministyczne i UFĘ
http://www.dnicipki.pl/

matronat: http://www.czarnaowca.p/l, http://www.feminoteka.pl/, http://www.aktivist.p/l, http://www.seksualnosc-kobiet.pl/, http://www.kobiety-kobietom.com/


***
10.00-15.00

WARSZTATY WAGINALNE, COKOLWIEK TO ZNACZY - zaprasza Alicja Długołęcka

Na warsztatach sprobujemy z troską, uwagą, ale i humorem przyjrzeć się ścieżkom własnych myśli na temat sfer i stref intymnych, pogłebić zrozumienie kobiecej seksualności i może dowiedzieć się czegoś nowego na jej temat. Będziemy mieć też okazję do wyjatkowego Spotkania Kobiet, na które w codziennym życiu nie mamy czasu i odwagi.

wstęp wolny - składka 7 pln na koszty materiałów
konieczne zapisy!
kontakt@u-f-a.pl

o prowadzącej:
Alicja Długołęcka - pedagożka, doktor nauk humanistycznych, uczennica prof. Andrzeja Jaczewskiego i prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza, jest adiunktem na Wydziale Rehabilitacji w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia z podstaw psychoterapii i rehabilitacji seksualnej. Od wielu lat zajmuje się edukacją psychoseksualną: prowadzi szkolenia dla specjalistów i młodzieży, warsztaty dla kobiet, wykłada na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego i Podstaw Psychoterapii. Jest autorką licznych książek i artykułów z tego zakresu, m.in. podręcznika dla gimnazjalistów i monografii "Edukacja seksualna" i pierwszej w Polsce naukowej książki poświęconej homoseksualnym kobietom "Pokochałaś kobietę", a także współautorką albumu "Kiedy kobieta kocha kobietę". Swoją pracę naukową i popularyzatorską poświęca profilaktyce zaburzeń psychoseksualnych, szeroko rozumianej edukacji seksualnej i propagowaniu „zdrowia seksualnego”.

***

15.45-16.45

WAGINA WIELKIEJ MATKI - na spotkanie zapraszają Ewa Bury i Agnieszka Kraska

Wagina Wielkiej Matki... czyli jak przedstawiono tę cudowna strukturę w sztuce sakralnej od prapoczątków. Zaprezentujemy różne wizerunki pięknych, obfitych, płodnych, godnych, krągłych, rodzących, mlecznych, pszenicznych, żyznych boginicznych wagin. Czy to rzeźbionych w kamieniu, czy też malowanych, w postaci świątyń, kurhanów lub w postaci naturalnej, np. jaskiń, wysp, gór.

o prowadzących:
Ewa Bury
Jej ogarek dla Babilonu to zawód copywriterki. Ewa jednak sto razy poważniej traktuje swoje pasje, a wśród nich: magię, góry, Matkę Ziemię, poezję, Kraskę, pisanie, sztuki walki, Bozię, literaturę japońską, zwierzęta, rower, robienie korali, muzykę, Herculesa Poirot, itp. Ewa pochodzi ze Śląska, ale obecnie żyje w Warszawie. Jednak Śląsk pozostał dla niej ważny i istotny. W tym roku wygrała konkurs Nowej Fantastyki za opowiadanie pt. Z braku dowodów, regularnie do pisze do Repliki.

Agnieszka Kraska
Jest freelancerką dlatego jej ogarek dla Babilonu jest nieco mniejszy od ogarka Ewy Bury. Również poważnie traktuje swoje pasje: Matkę Ziemię, wing tsun, pióra, sztukę, Ewkę, rzeki, Boginię, rytuały, ptaki, koty, bieganie, chodzenie, czytanie, oglądanie, naturę, fotografię. Agnieszka pochodzi z miejsca, którego symbolem jest czarownica i chce tam wrócić. Jest aktywistką feministyczną. Współpracuje z KPH, Feminoteką, Ufą i innymi.

***
17.00-19.00

CHICHOT WAGINY - na warsztaty zapraszają Agnieszka Małgowska i Monika Rak (Damski Tandem Twórczy)

* Celem jest stworzenie grupowego performance z użyciem ciała - swoistego uśmiechu, śmiechu, śmieszku, chichotu waginy.
* Będzie to warsztat intymny, bo będziemy poznawać waginę w grupie. Intymność dotyczy przede wszystkim otwartości do całego ciała. Wymaga odwagi poszukiwań. Bada intymność dzięki bezpiecznej materii teatru.
* Warsztat będzie improwizacyjny - za pomocą ćwiczeń fizycznych, tańca, wyobraźni, lektury baśni o bogince Baubo spróbujemy poznać strukturę waginy.
* Warsztaty będą miały charakter fizyczny, niezbędne wygodne ubranie i buty na zmianę.

wstęp wolny, konieczne zapisy!
rakmoni@gmail.com

o prowadzących:
Damski Tandem Twórczy, czyli Agnieszka Małgowska i Monika Rak
Jako Tandem działamy od roku. Przygotowałyśmy lub przygotowujemy artystyczne propozycje o różnym charakterze:
* literacki cykl "Żywe radio", poświęcony literaturze pisanej przez kobiety,
* humorystyczny serial teatralny "Para Artystów Nie-Konwencjonalnych", poruszający temat relacji międzypłciowej łamiącej stereotypy,
* multimedialny spektakl "Orlando.Pułapka?" na motywach powieści Virginii Wolf, badający terytoria transgresji i granice sztuki.
Nasza współpraca opiera się na mixowaniu wielu dziedzin sztuki z tematami dotyczącymi spraw transgresyjnych i kobiecych.
Fascynuje nas tworzenie nieskrępowane zasadami. Działanie na przecięciu niesfornej wyobraźni i zlekceważonej codzienności.
Dlatego robimy też biżuterię, układającą się w dziwne serie.
http://www.damskitandemtworczy.blogspot.com/

***

17.00-19.00

TWARZ CIPY - warsztaty plastyczne Beaty Sosnowskiej

Podczas warsztatu, jak wiele razy w trakcie Dni Cipki, zmierzysz się z tabu - społecznym, a być może i własnym. Zaczniemy od przyjrzenia się sposobom, w jaki przedstawiano w przeszłości i obecnie przedstawia się kobiece narządy płciowe w sztuce. Później spróbujemy jak najbardziej realistycznie sportretować twarz cipy przy użyciu wybranej techniki rysunkowej lub malarskiej. Jeśli chcesz, możesz zrobić portret swojej najwierniejszej przyjaciółki - na miejscu będzie możliwość wykonania zdjęcia na wzór. Zapewniamy też zdjęcia innych waginomodelek.
Jeżeli uważasz, że brak Ci zdolności plastycznych - nie przejmuj się, podczas tych warsztatów to nie będzie istotne!

wstęp wolny - składka 7 pln na koszty materiałów
konieczne zapisy!
kontakt@u-f-a.pl

o prowadzącej:
Beata Sosnowska
Artystka multimedialna, ostatnio mocno zafascynowana tematyką kobiecej erotyki, którą wyraża poprzez komiks i grafikę. Mając na swoim koncie m.in. performens "Ból trzeba przeboleć", realizację multimedialnego projektu "W cieniu szumiących wind" z kontynuacją na stronie www.windyproject.pl, filmy eksperymentalne, obecnie skupia się w przekazywaniu intymności, dla której stara się znaleźć odpowiednią formę. Specjalnie na Dni Cipki przygotowała Cipkogramy, serię portretów - grafik, których główną bohaterką jest cipka, potraktowana jako podmiot poszukiwań artystycznych, jako znak graficzny, jako wyraz ekspresji.
http://www.beatasosnowska.pl/

***
19.15
CIPKA MA GŁOS - rozmowa w kręgu

Zapraszamy wszystkie osoby uczestniczące w Dniach Cipki - gościnie, gości, uczestniczki_ów warsztatów, prowadzące, organizatorki_ów) do rozmowy o wszystkim, co zdarzyło się podczas tych trzech dni, oraz o tym, na co jeszcze mamy ochotę. Wszystkie refleksje i pomysły zostaną spisane z myślą o wykorzystaniu w przyszłości. Rozmowa odbędzie się zgodnie z zasadami głębokiej demokracji i komunikacji bez przemocy - wszystkie osoby biorące w niej udział będą mieć równe prawo głosu, o co zadbają moderujące_y z kolektywu UFA. Do zobaczenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz