środa, 24 marca 2010

10.04. ZAPRASZAMY NA POKAZ FILMU "PETALS..." I DYSKUSJĘ.

10 Kwietnia w Obiekcie Znalezionym

Godz. 18:00 – 19:00

Projekcja filmu “Petals: Journey Into Self Discovery” (2008) w reżyserii Becka Peacocka (film dozwolony jest od lat 18 ze względu na to, że są w nim pokazane kobiece narządy płciowe).

Jest to dokument, który analizuje i kwestionuje mity powstałe wokół wyglądu i natury kobiecych narządów płciowych i stara się przełamać związane z tym tabu. W sposób z jednej strony subtelny, z drugiej przystępny, wskazuje na relację między mitami wytworzonymi w związku z kobiecą seksualnością przez naszą kulturę a samooceną kobiet i ich satysfakcją z życia seksualnego. W filmie znajdują się liczne wypowiedzi nauczycieli wychowania seksualnego, specjalistów z zakresu zdrowia kobiet, krytyków sztuki, aktywistek ruchów kobiecych, a także przechodniów skonfrontowanych z pytaniami dotyczącymi kobiecej seksualności.

Godz. 19:00 – 20:30

Dyskusja wokół filmu „Petals…” zorganizowana przez Stowarzyszenie WYtworzyMY – Sztuka dla Równości

http://www.wytworzymy.org/


Naszymi specjalnymi gośćmi będą:

Dr Alicja Długołęcka – pedagożka, doktor nauk humanistycznych, od wielu lat zajmująca się edukacją psychoseksualną i prowadząca szkolenia dla specjalistów i młodzieży, a także warsztaty dla kobiet, wykładowczyni na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego i Podstaw Psychoterapii, autorka licznych książek i artykułów z tego zakresu.

Anna Zdrojewska – kulturoznawczyni, doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Razem z Claudią Snochowską-Gonzalez nakręciła "Podziemne państwo kobiet" - film o podziemiu aborcyjnym w Polsce.

Anna Maliszewska – reżyserka, realizatorka teledysków, absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Jest m.in. autorką krótkometrażowego „Pokoju szybkich randek”, który wszedł do fabularnej trylogii „Demakijaż”, w której skompilowane zostały krótkometrażowe filmy trzech kobiet-reżyserek.

Grażyna Plebanek – pisarka i dziennikarka, autorka powieści „Dziewczyny z Portofino”, „Pudełko ze szpilkami”, „Przystupa”, w swojej ostatniej pracy stara się odnaleźć nowy język pisania o seksualności.


W dyskusji postaramy się poruszyć kwestie związane ze:

· sferami tabu dotyczącymi kobiecych narządów płciowych oraz kobiecej seksualności;

· trudnościami w obszarze języka, którym można pisać i mówić o kobiecej seksualności;

· postrzeganiu własnej seksualności i narządów płciowych przez same kobiety.

Liczymy na dyskusję nie tylko w gronie zaproszonych gości, ale również z udziałem widzów filmu. Mamy bowiem nadzieję, że do głosu dojdą także indywidualne doświadczenia i wrażenia związane z poruszoną w filmie i w czasie dyskusji problematyką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz